Velomarketi 2+2: ostad kaks ratast, saad kaks kiivrit tasuta kaasa!

Püsi kahekaupa ja kahe meetri kaugusel. Parim selleks on kaks ratast ja värske õhk!

Erilukord saab küll läbi, aga 2+2 reegel kehtib ikkagi edasi, et vältida haigestumisi ja viiruse levikut. Naudi kevadet turvaliselt eraldi, aga ikkagi koos! Selleks püsi liikudes kahekaupa ja kahe meetri kaugusel üksteisest. Parim võimalus selleks on kaks ratast ja värske õhk.

 KAKS KIIVRIT TASUTA!  Naudi päikeselisi pikki päevi ja mõnusat kevadet turvaliselt eraldi, aga ikkagi koos oma lähedaste ja parimate sõpradega velotuuritades ja maailma avastades! Ratas viib ja toob teid küsimusi esitamata ja mitte kunagi vingumata ning just selles tempos, mis teile meeldib.

🚴‍♀️🚴‍♂️ Osta kuni 24. maini Velomarketist kas kohapealt või e-poest www.velomarket.ee KAKS RATAST ja saad turvaliseks ja enesekindlaks velorõõmude nautimiseks kaasa 👷‍♀️👷‍♂️ KAKS KIIVRIT!

⚠️ TINGIMUSED ⚠️ Tasuta kiivrid saad, kui ostad ühe ostukorviga kaks vabalt valitud jalgratast. Ühe tasuta rattakiivri väärtus kokku on kuni 70 eurot ehk kahe kiivri pealt soodustus 140 eurot! Kui valid endale kallima kiivri, saad kiivrilt soodustuse 70 eurot! Pakkumine kehtib kuni 24.05.2020 (kaasa arvatud). Kaks ratast = kaks kiivrit tasuta!

Kuidas osta kampaaniarattaid e-poest? See on nii lihtne ja lõbus!

1️⃣ Vali välja Sind (ja su sõpra/pereliiget) huvitavad kaks ratast, pane need ostukorvi ja soorita ost.
2️⃣ Saada oma tellimuse number enne 24.05.2020 aadressile info@velomarket.ee või Velomarketi Facebooki chatti ning saadame Sulle tellimusel toodud e-postile salajase sooduskoodi, mis annab sulle 2×70 eurot soodustuse stiilsete, vabalt valitud rattakiivrite ostuks!
3️⃣ Vali kiivrid välja, pane ostukorvi, sisesta Sulle saadetud sooduskood ja ongi kõik!

Vaata meie kaupa ja pakkumisi:

Sass Henno kasutuskogemus: nõtke nagu antiloop ehk Kona Big Honzo esimese nädala muljed

Sass Henno proovis Konat ja ostis uueks hooajaks ühe endale ka ära!

“Ma olen selle põlvkonna laps, kes sündis keset Nõukogude Liidu nõukogude totrust, defitsiiitsete kaupade turul ja seega olin see, kes ise oma esimesed rattad ägedaks pidi tegema. Meil polnud küsimust millist ratast osta, sest turul liikus rattaid umbes 3 mudelit.”

TEKST: SASS HENNO
FOTOD: SASS HENNO, RAIN RESMELDT UUSEN

Ma olen see põlvkond, kes tegi nalju, kuidas kõigepealt on erekas, ja siis kokukas, ja erekas tähendas klassikalise meesteka raami peal noorteratast Ereliukas ja kokukas tähendas väikeste ratastega kokkukäivat ratast, nimega Aist, mida tänaseni kalamaja ja muude hipsterrajoonide vahel kohati kohata võib. Polnud rattapoode ja polnud valikut. Aga soov sõita oli alati meeletu.
Oma esimese jalgratta sain 80ndatel, olles 7-8 aastat vana ja see oli Ereliukas. Elasime Tartus, Annelinnas ja mäletan, kuidas käisime seda Kallastel mingisuguses tööstuskaupade laos pirukakäruga toomas. Ta oli pakkepaberisse mähitud ja õline. Üsna esimese asjana võtsin talt maha porilauad. Seejärel kleepisin väliskummile väljalõigatud kummiribasid mingist teisest väliskummist, et mustrit vähe ägedamaks saada. Siis kolmandana panin porilauad tagasi, keerates traadist veidi kõrgemad hoidjad, mis porilauda krossitsikli stiilis kõrgel hoidsid. Ja üsna pea ka pidime ema mehega Tõuloomade Varumise koondise garaažide all esimest korda ka raami keevitama, sest olin selle diagonaalposti kuskilt kõrgemalt äärekivilt hüpekat tehes katki hüpanud.

AIAKÄRU RATTAD ALLA

Üheksakümnendate alguseks oli Eesti iseseisev ja turg vaba. Meile hakkasid jõudma esimesed rattad maailmakuulsatelt tootjatelt, ja tänavatel hakkas nägema paksukummilisi Scotte ja teisi imporditud tegelasi. Ja kuna kogu ühiskonnas valitses äritegemise meeleolu, ei jäänud puutumata sellest ka lapsed, rajooni majade vahel läks kaubaks kõik. Nätsupabereid vahetati roolikelkude vastu. Roolikelke vahetati elektronmängude vastu. Elektronmänge vahetati nätsupaberite vastu ja nii edasi.
Kuskilt õnnestus mul ärida üks soome mägijalgrataste kataloog. Kus valgel taustal olid rataste fotod Kanada firmalt nimega Kona. Kataloog tundus nii äge, et õhtuti joonistasin sealt rattaid maha oma vihikutesse ja arvutasin soome markades toodud hindu eesti kroonideks ja üritasin nuputada, kuidas saada nii palju raha, et osta 22 000 krooni maksvat ratast. Ajal, kui mu riigiametnikust ema palk oli 200 krooni kuus. Seda, et suurt mägiratast oli vaja, teadsin juba sellepärast, et oma ereliukast motokrossiradadel lõhkumas käies kaugele ei jõua. (Muidugi käisin, lõhkusin ja jõudsin, aga see selleks.)
Kui pärast erekat kokuka sain, siis sellega oli juba asi lõbusam. Raam oli paksem, sinna sai alla panna aiakäru paksu mustriga kummid ja selle esiratas käis 360 kraadi ringi. See tänavarattaks mõeldud relv oli 90ndate alguses natuke bmxi eest.

SEE OLI MÄRK!

Aga miks ma seda kirjutan? Ma olin selle kõik ära unustanud, kuni hetkeni, kui otsustasin sel kevadel, keset koroonakriisi, taas mägiratta turule vaadata. Varem olen alati sõitnud Scotti, mu eelmine oli Scott Spark, vahva kaheamordiline võistlusrelv, millega rahvarallisid sõitsin ja pärast kontoripäevi metsas käisin. 2017 müüsin ta maha, ja vahetasin bmxi vastu, millega Kalamaja tänavatel siiani unustamatult lõbus ringi kimada on.

Aga sel kevadel, kui enamus Eesti rahvast metsadesse igatsema hakkas, toimus mingi selline muutus ka minu hinges. Kammisin öösiti Tallinna rattapoodide lehekülgi ja mu süda hakkas kiiremini lööma, kui avastasin, et mu oma kodurajoonis, siinsamas Kalamajas Kungla nurga peal on pood Velomarket, kus varem olin küll katkihüpatud bmxi kummi vahetanud, vahel niisama linnakruiisereid uudistamas käinud, aga … nad oli müüki võtnud selle sama Kanada brändi, selle sama minu lapsepõlveunistuse, selle sama Kona mägirattavaliku.
Ja sealt edasi tundsin, et kui see pole märk, siis ma ei tea, mis see on.

Kuidas valida ratast?

Ütlen kohe ära, et ma ei ole see vend, kes ütleks, et osta endale üks ratas, mis kõige rohkem meeldib. Ma olen see, kes usub, et ületarbivas Euroopas ei tee me kellelegi kurja, kui meil on mitu ratast.
Linna, metsa, maanteele, mida iganes sulle sõita meeldib. Reisimas käin bmxiga, Prantsuse rivieras, Cannesi kitsastel linnatänavatel pole lõbusamat kaaslast. Metsa tahan endiselt minna aga kaaslasega, kes esimese kännu otsa ära ei sure. Maanteed … Okei, minu maanteeratta päevad lõppesid 2016. aasta Ironmaniga, kus Tanel Padar kuskil esimeses kolmandikus ja mina, kes ma räige pohmelliga pärast järjekordset 5MIINUSE esinemist starti läksin, viimases kolmandikus lõpetas. Näed, kipun juba jälle vanainimese kombel teemast kõrvale kalduma.

Eluaegne garantii raamile

Tegelikult tahtsin rääkida, mida oma Kona vaimustuses enne lõplikku otsust üldse vaadata otsustasin. Esiteks, mägiratta raamiprofiil ja sõiduasend. Minu jaoks on tähtis, et oleks lühike stemm (see on see pulk, mis su lenksu ratta küljes kinni hoiab), sellepärast, et mu keha on nagu Türannosaurus Rexil, meeletu torso ja lühikesed käekesed, mis kaugel asuvaid tööriistu ei haara.
Teiseks rattad. Praegune trend on enamasti 29tollised metsas sõitmise rattad, mis on suuremad, sõidavad paremini aukudest läbi ja annavad ka lameda maa kiiruses minu meelest juurde. Aga tundsin, et metsaratta jaoks on väiksema diameetriga ratas kuidagi mugavam.
Seega valisin ratta, millele saab alla panna nii 29- kui 27,5tollised veljed. Kolmandaks amort. Amordikäik on enamasti 100 mm, see on see ulatus, palju temaga vedrutada saad. Kuna tundsin, et olen see vend, kes metsa läheb pehme armordiga, siis tahtsin kahte asja. Et amordikäik oleks võimalikult suur, ja et tegu oleks selle vana hea Rock Shoxiga, mis mulle lapsepõlvest peale meeldinud on. Valisin ratta, kus amort käib 130 mm. Olgu tõe huvides ka öeldud, et tegelt pole vahet, ja metsarattal ei pea olema downhilli amordikäik. Aga Kona DNA on pigem alati olnud downhilli sugemetega, seega veidi rajumat maiku, mida kõrgem amort nii disainile kui enesetundele annab, igatsesin küll. Ja siis viimaseks, sain teada, et Kona on astunud ülbe sammu ja annab oma raamidele eluaegse garantii. Kuna olen see 100+ kg sõitja, siis selline asi annab lihtsalt selle viimase grammi vajalikku turvatunnet, et ennast veenda, et sa teed hea äri.

Parim leiutis – liikuv sadul

Ja kui need kriteeriumid olid selged, siis sain aru, et pean endale välja kauplema selle õige. Ja nüüd, kuna sa oled lugenud ära kõik selle lapsepõlvemälestuste virr-varri ja algaja rattasõbra tarkuseterad, tuleb see koht, kus ma räägin sulle lõpuks oma uuest rattast. See on see, mille pärast sa sellest pealkirjast ju üldse edasi lugema hakkasid.

Räägin ka, kus ma oma esimese nädala jooksul käinud olen. Esimesena viisin ta oma lemmiklinna Pärnusse. Big Honzo on ka autos hea reisikaaslane, sest mul on 2017. aasta luukpäraga Honda Civic Sport, ja istmeid alla lastes mahtus sinna nii uus Big Honzo kui mu vana Scott. Aga kuna see pole Civicu arvustus, siis ärme sellel pikemalt peatu. Esimene proovikivi oli Pärnu skatepark.
Ma ei suutnud kiusatusele vastu panna ja seal mõningaid arglikumaid hüppeid proovida. Mis kohe selgeks sai, on see, et Big Honzo ilma oma tagaamordita on nõtke kui gasell. Lisaks meeldis mulle meeletult ta 27,5tolliste rataste pöördevõimekus ja ma ei teagi, kas asi on minus või väiksem ratas lihtsalt ongi paremini kontrollitav. Teiseks sõitsin mitmetel õhtutel Pärnu rannajoone veepiiril. See on üks kõige lahetamaid tracke, kus saad kilomeetrite kaupa päiksepaistel ilusat loodust, ja siin tuli välja 2,8tollise kummipaksuse eelis.
Ratas ei muutunud niiskes rannaliivas raskeks, vaid liikus kõikjalt muretult läbi. Siis võtsin ette oma teise lemmikraja, Pärnu jõekalda matkarajad, kus tuli ette nii lahtist liiva, imekaunist männimetsa kui paar kraavide ületamist. Ratas sai alati hakkama, mina iga kord ei saanud. Ehk siis Big Honzo on üks neist ratastest, mis veab alati välja, kui sõitja teda ei sega.
Tagasi Tallinnasse tulles viisin ta Pirita metsa, kus on meie mõistes vähe jõhkramad tõusud ja langused. Lahtisel hakkpuidul või männiokkasel liivarajal püsib ta vankumatult kindlalt rajal. Kus aga ilmnes üks tema reaalseid nõrkusi – just sealsamas Pirita metsas. Tema käiguvahetaja nimega SRAM NX-Eagle 11-50t. Ka Velomarketi targemad pead ütlesid, et asi vajab sissesõitmist, aga see ei tee tunnet paremaks, kui käikar tõusudel vahepeal tühja viskab. Igaljuhul ei jää ratas ühe detaili pärast kuidagi kehvemaks, aga tunnen, et kõigi rattamüüjate püha kohus on Sramile seda tagasisidet anda, sest kui tegin proovisõitu ühe teise brändi võistlusrattaga, juhtus Sramiga sarnane lugu. Kõige väiksema hammasratta pealt, sirget kiirendades, viskas lihtsalt üle. Kui uurisin, kas seda varem ka juhtunud, ütles müüja ausalt: osadel on, osadel pole.

Aga et mittevaimustavate juurest vaimustavate detailide juurde tagasi tulla, siis pean kiitma üht praktilist uue aja leiutist Downhilli maailmast, seda sama juba eelpool mainitud dropperpostiga liikuvat sadulat. Niikaua kui elasin maailmas, kus sadulale said panna vaid ühe kõrguse, ei osanud ma sellest unistadagi. Aga nüüd, kui sul on sõidu ajal võimalik seda kõrgust muuta, siis neid kohti, kus seda teha, leidub ikka mõnuga. Vanalinna munakividel kruiisides või Toompeal Pikast Jalast öösel alla kihutades tundub dropperpost tõeline geeniuse looming. Veel üks väga hästi toimiv detail on Shimano ketaspidurid.
Igaljuhul, kui sul tekkis nüüd mõte, et tahad ratast, võid alati mult küsida, mis ma arvan, sest nii lihtsa vaevaga rebitaksegi end Kalamaja rattavaliku arvamusliidrite sekka.
Ma hea meelega seletan, kommenteerin ja ütlen ka, et Kalamaja Velomarketis saad pea kõiki Konasid prooviks küsida ja ka pikemaks nädalavahetuseks endale rentida. Ja kui peaksid jõudma selleni, et Kona koju viid, siis rendiraha läheb ostuhinnast maha. Oma esimesed 3 päeva Kona seljas veetsingi justnimelt rendirattaga. Miks? Et ikka enne ostu veenduda, kas asi on ikka see kõige õigem.
See veendumus on midagi, mida poeparklas proovisõitu tehes tihtipele ei saa. Mõned kindlasti tahaks lõpetuseks küsida, kas ma tagaamordist ei tundnud puudust kordagi? Aus vastus on – ei.
Kuna ma puhastverd downhilli ja hüppemees pole, siis tagaamorti pole ma selle esimese nädala jooksul igatsenud kordagi. Ja kui keegi tahab teada, miks ma sõnagi ratta kaalust ei rääkinud, siis pean ka teile ausalt ütlema: minu puhul on lihtsam mõned pelmeenid öösel söömata jätta ja see kilo sellest alla võtta, kui seda rattalt nõuda. Big Honzo kaalub ausad 14 kilo ja kordagi ei tekkinud mus mõtete, et selline mägiratas võiks kergem olla.

Kokkuvõte

Osta kindlasti.

Kona Big Honzo
PLUSSID

+ rattad, mida võimalik vahetada ka 29“ vastu
+ Plus size kummilaius, millega ei pea ka niiskes rannaliivas liigselt jõudu raiskama
+ Dropperpostiga lenksult reguleeritav sadul
+ Mõnus raamigeomeetria, lühike stemm, kauge tagatelg.
+ 130mm käiguga esiamort
+ Raamile eluaegne garantii
+ Velomarketi vendade üli abivalmis suhtumine, kes aitavad ratta esialgse setupi puhul nii nõu ja jõuga

Kona Big Honzo
MIINUSED

– Srami käiguvahetaja trikitab, vähemalt alguses ega tekita eriti kindlustunnet.

Restoraniomanik Kõresoo: velosõidud pakuvad füüsilist treeningut ja emotsionaalset vabadust!

tallinna restorani SALT perenaine on varustanud oma ratta kõige vajalikuga.

Velomarketi sõber, restorani SALT perenaine Tiina Kõresoo proovis hiljuti muutunud olukorra tõttu toidu kiiremaks kojuveoks täisvarustuses ratast. Rääkisime temaga ka veidi pikemalt velosõprusest.

Kui suur velosõber sa oled?

Olen olnud juba pikka aega päris suur velosõber.

Aastaid tagasi sain sünnipäevakingiks esimese maastikujalgratta ning sellest sai päris pikaks ajaks hobi võtta ette pikemaid retki ning osalemine isegi Kõrve rattamaratonil. Igal suvel sai ette võetud ka paari-kolmekümnekilomeetriseid retki ühest Eesti asulast teise ja see oli imetore tunne, lisaks füüsilisele treeningule ka emotsionaalne vabadus värskes õhus. Oma kondiauruga läbida väiksemaid ja pikemaid vahemaid, teha väikeseid peatusi just nendes loodukaunites kohtades, kus hing ihaldas ja kuhu autoga tihtipeale ligi ei pääse – see on vabaduse tunne. Kahjuks langes see ratas mõniaeg hiljem kodumaja trepikojas varaste saagiks ning peale seda tulid juba linnarattad.

Kuna üks minu suur kirg on alati olnud reisimine ja seoses minu tööga ka kõikjalt uute maitsete otsimine, siis erinevates maailma linnades olen palju kasutanud ka rendirattaid ja igal võimalusel vältinud ühistransporti ning autosõitu. Ratta seljas on kordades mugavam ja mõnusam avastada võõraid linnu ja teha mõnusaid degustatsioonipause väikestes põnevates söögikohtades, turgudel, veinimajades. Mäletan Austrias Badenis üht sõpradega tehtud jalgrattamatka viinamarjapõldude vahel, läbides kohalikke väikeseid külasid. Juhtumisi oli tegemist sügise algusega ja just samal ajal toimusid kõikjal ka suured veinipidustused ning värske veini degusteerimised. Meie ca 10-kilomeetrine retk venis terve päeva pikkuseks, tihedate peatustega viinamarjakasvanduste ääres paiknenud veinikohvikutes. Selle eest aga saime unustamatu mälestuse ja lõbus on seda meenutada ka aastaid hiljem.

 

Kuigi Tiina KÕresoo kasutab ratast üldjuhul tööst vabal ajal, käib ta vahel sellega ka turul ideid ja kaupa kogumas tööalaselt.
Kuigi Tiina KÕresoo kasutab ratast üldjuhul tööst vabal ajal, käib ta vahel sellega ka turul ideid ja kaupa kogumas tööalaselt. Foto: Annela Samuel.

Milline on sinu esimene mälestus jalgrattast? Räägi sellest.

Sain oma esimese jalgratta kümnendaks sünnipäevaks vanematelt. Uskumatu, aga kuni selle ajani õieti rattaga sõita ei osanudki. Ratas oli uhke ja helesinine. Olime ema-isaga suvilas ja seal siis võttis isa kätte ja hakkas mulle rattasõitu õpetama. See oli ikka nii, et mina tähtsalt väntasin ja isa hoidis sadulast kinni ning jooksis, otsaesine märg, taga.

Ühel hetkel tundus talle aga, et nüüd olen ma piisavalt valmis ning ta lasi sadulast lahti. Alguses ei saanud ma sellest aru ning sõitsin kenasti tähtsalt veel mitu ringi, siis aga, kui taipasin, et olen üksi oma rattal, tekkis kerge paanika ja suutsin kogu suure hoovi peale üles leida just ühe vett täis lastud lastevanni, mida ema kasutas kasvuhoone kastmiseks, ning plartsatasin kenasti pea ees koos oma rattaga sinna vanni …

Millisteks liikumistest ka ratast eelistad?

Praegu eelistan just eelkõige linnaratast lühemateks vahemaadeks, mida saab rattaga tunduvalt kiiremini tipptunni ajal läbida kui autoga. Kuna külastan tihedalt seoses restoranitööga ka turge, siis ratas on äärmiselt mugav abivahend sealt hea-parema söögipoolise leidmiseks. Endiselt üritan kasutada linnareisidel kohaliku kultuuriga tutvumiseks just jalgratast.

Mis sul alati kaasas on, kui rattaga sõitma lähed?

Siinkohaloleks kindlasti õige öelda, et kiiver. Kiiver on mul kenasti olemas ka, aga kui ma väga aus olen, siis linnas lühemate vahemaade sõitmisel kipub ta vahel ikkagi ununema. Teinekord on nii kiiresti vaja poodi või turule jõuda, et kiiver meenub alles poolel teel.

Üritan ennast küll parandada ja ikkagi pidevalt kiivrit kasutada. Siinkohal pean ära märkima meie pildistamisel kasutada olnud hõbedase kiivri, mis tõepoolest istus ja sobis lihtsalt suurepäraselt 🙂

Praegu tuleb kõik võimalusel ära kasutada, et hea SALTi värske toit klientideni toimetada. Foto: Annela Samuel
Praegu tuleb kõik võimalusel ära kasutada, et hea SALTi värske toit klientideni toimetada. Foto: Annela Samuel

On sul mõni hea soovitus jagada sujuvaks rattasõiduks linnas?

Mina isiklikult üritan kasutada ikkagi rattateid ja rattaga sõita rohkem nendes piirkondades, kus spetsiaalsed teed välja ehitatud. Mulle ei meeldi väga kõnniteedel inimeste vahel seigelda ja samuti on ikkagi suhteliselt ebamugav mitte väga professionaalse ratturina autoteedel sõita.

Kõnniteel panen ennast alati ka jalakäija olukorda ja tegelikult jalakäijana mulle sugugi ei meeldi, kui rattur minust napilt 2 cm kauguselt mööda kihutab. Seetõttu peaks meil kindlasti veel rohkem olema rattateid ja rattaliikluskultuuri võiks samuti arendada, võttes kasvõi heaks näiteks meist mitte väga kaugel asuvat Kopenhaagenit või loomulikult Amsterdami.

Milline on sinu velostiil? Millist ratast ja mille järgi sa valid?

Hetekel olen siis rohkem linnasõitja ja kuna ka minul on oma nõrkused ilusate asjade vastu, siis eelistan natuke glamuursemat linnaratast, mis võiks värvilt näiteks punane olla. Retrostiil meeldib ka väga. Sadul peaks kindlasti mugav olema 🙂

Kas ratas on pigem töövahend või vaba aja kaaslane?

Hetkel ikkagi rohkem vaba aja kaaslane. Olen selline suhteliselt külmakartlik ehk Eesti kliimas talvisel ajal valin ikkagi mugavusest auto. Kohe kui ilmad soojemaks lähevad, otsin üles oma ratta või teen hoopis pikemaid jalutuskäike.

Midagi ehk veel, mis on huvitav sinust teada?

Just praegu, kui lõpetasin selle intervjuu, helistas minu teismeline poeg, kes teatas, et saabus sõbraga 56 km pikkuselt rattamatkalt. Trikiratta aeg hakkab ka tema jaoks läbi saama ning vabadus rattasadulas maailma avastada näib üha enam tõusvaks trendiks muutuvat nii noorte kui vanade hulgas.

Velovabadus: kotid, korvid ja hoidikud jalgrattale ja kõik vajalik tuleb sinuga kõikjale kaasa!

Komplekteeri endale just sellise varustusega ratas, mis vastab sinu sõidueesmärgile ja isikupärale.Praegu tuleb kõik võimalusel ära kasutada, et hea SALTi värske toit klientideni toimetada. Foto: Annela Samuel

Isegi niisama eesmärgita velotuuritama minnes on ikkagi midagi, mis vajab alati kaasavedamist, kas või veepudel või kodus tehtud võileivad. Kuidas varustada ratas vajalike praktiliste lisadega nii, et see vastaks täpselt sinu vajadustel ja lähtuks sinu sõiduvajadustest?

Kaanefoto: Annela Samuel. Tootefotod: Rain Resmeldt Uusen-Chauhan, tootjad

Tõsi, valikuid tuleb ratast lisadega tuunides langetada, sest igal asjal on oma kindel eesmärk. Punutud korvis tasub kaasa võtta kergemat tavaari, suuremate ja raskemate kaupade vedamiseks tuleb paigutada tugevama raamiga hoidik. Vaatame võimalused üle.

Turvalise sõidu tagamiseks tuleb jook hoida spetsiaalses hoidikus.
Turvalise sõidu tagamiseks tuleb jook hoida spetsiaalses hoidikus.

Joogid kaasa!

Ükskõik mis eemärgil velo selga hüppad ja sõltumata sellest, kuhu sihi võtad, jook peab ikka kaasas olema. Linnavahel asju ajades või pere äärde mõtisklema sõites haara oma kuum lemmiklürbe ühes. Selleks on rataste jaoks käepärased, mugavad ja turvalised hoidikud võimalik panna – nii nagu ka autodes on topsihoidjad, et vältida joogikadu.

Kui võtad kaasa veepudeli, energiajoogi või muu pudelis vedeliku, tasub rattale paigutada ka pudelihoidik. Tavaliselt on need keskmise toru külge lihtsasti pandavad.

Pudelihoidik on soodne, vaid seitse eurot, aga kasulik lisavarustus igale rattale.
Pudelihoidik on soodne, vaid seitse eurot, aga kasulik lisavarustus igale rattale.

 

Kui oled sõitmas piknikule ja tahad kaasa võtta raskemad joogid või ostukoti, paigalda pakiraamile tugevama kinnituse ja kindlama alusega hoidja, mis ei vaju läbi. Tavaline korv sobib selliste igapäevaks oluliste asjade transportimiseks, mis ei ole rasked – võta kaasa mütsid, kindad, sallid, beebitoit või päikesekreem.

Punutud korvid ei ole kõige paremad suurte ostude koju vedamiseks, sest nende punutis või kinnitused võivad pika peale alt vedada, eriti, kui sõites kott korvis liigub. Vaata tugevamaid, puidust alustega ja pakiraamile kinnitatavad transpordihoidikuid allpool.

Kui sinu laps veel eale kohase lasterattaga ise kaasa ei sõida, vali lisavarustuseks sobiv lapsetool. Tutvu ka soovitustega, kui vanale lapsele ja kui suur ratas sobib.

Parki, metsa, mere äärne. Tööle.

Ka enne kriisi töötati kaugeteel ja kodukontoris, kuigi nüüd on see enam harjumuspärane ka rohkematele velosõpradele. Kodukontor ei pea tähendama nelja seina vahel istumist. Ilusa ilma korral ja õige riietusega võib iga pargipink, mereäärne kivi või metsatukk muutuda sinu kontoriks värskes õhus.

Portfelliga on mugav ja turvaline võtta kaasa sülearvuti ja vajalikud paberid.
Portfelliga on mugav ja turvaline võtta kaasa sülearvuti ja vajalikud paberid.

 

Mis saaks veel mõnusamat olla, kui ühendada tööpäev lõbusa rattasõiduga, haarata kaasa kõik mis tööpäevaks vaja – jook ja sülearvuti ning seejuures nautida ka teekonda.

Rattale on võimalik panna mitmeid eri stiili ridiküle ja arvuti- ning dokumendikotte. Tuuni oma ratas just selliseks, mis sinu päevarütmile ja tegevustele vastab. Mis turvalisust puudutab, siis ära jäta oma ratast sellele paigutatud portfelliga kunagi järelevalveta! Ära unusta kaasa võtmast ka rattalukku – paljudelt neistki on olemas spetsiaalsed hoidikud, et lukk alati ratta küljes kaasas oleks.

Väiksemate vidinate ja pudinate kaasavõtmiseks sobivad väiksemad ridikülid.
Väiksemate vidinate ja pudinate kaasavõtmiseks sobivad väiksemad ridikülid.

Lemmikloomad korviga kaasa

Niiviisi võta kaasa vaid selline lemmik, kes on sõnakuulelik ja õpetatud korvis sõitma.
Niiviisi võta kaasa vaid selline lemmik, kes on sõnakuulelik ja õpetatud korvis sõitma.

Suuremaid ja väiksemaid, ees- ja tagumisele raamile paigutatavaid, lihtsamai jkua toekamaid korve on valikus kümneid. Vali välja sellised, mis vastaksid kantavale kaubale.

Hästi kasvatatud sülekoerigi saab korvis kaasa sõidutada, kuigi seda tuleb teha täie teadmisega, et loom on loom ja sa ei tea kunagi, millal tal tekib soov maha minna. Samas on olemas ka spetsiaalsed loomade transpordiks mõeldud rattakotid, millel on turvaline võrkkinnitus.

Kui as e-poest sobivat korvi või kotti ei leia, astu läbi ka Tööstuse 43 Velomarketi müügisalongist, kus saad ka küsida nõu ja vajadusel tellida just sulle sobiva lisa.

Ostud turvaliselt koju!

Tugevam raam on mõeldud raskemate kaupade transportimiseks.
Tugevam raam on mõeldud raskemate kaupade transportimiseks.

 

Puidust alus kannab raskemat koormat.
Puidust alus kannab raskemat koormat.

 

Mõned rattakorvid on juba valmis poekorvid, sest käivad lenksu külge klambritega. Nii saad ratta turvaliselt poe ette parklasse kinnitanuna haarata korvi endaga poodi kaasa ja säästad maailma nii mõnestki kilekotist! Vastutustundlik ostlemine, mugavus ja värskes õhus liikumine kõik ühekorraga.

Kui sul on vaja aga suuremat kaupa tihti vedada või näiteks suuremad lapsed ilma lapsetoolita kaasa võtta, võid otsustada hoopis rattale mõeldud järelkäru kasuks.

Stiil ja isikupära sõidab sinuga alati kaasa!

Klassikaline rattakorv.
Klassikaline rattakorv.

 

Igale oma stiil!
Igale oma stiil!

 

Võta kaasa näiteks kaamera!
Võta kaasa näiteks kaamera!

 

Stiil ei anna häbeneda! Ole julge ja isikupärane.
Stiil ei anna häbeneda! Ole julge ja isikupärane.

 

Mida vead Sina kaasa? Leia kõik Sinu rattasõiduga kokkusobivad ja vajalikud lisad

Leia kõik vajalikud lisad Velomarketist!

Ratas on sama personaalne nagu auto, käimiskepid või isiklik riidekapp. Sõltuvalt sellest, kuhu, kui kaugele ja millisel põhjusel peamiselt sõidad, on tark tegu varustada ratas ka kõige vajalikuga. Vaatame üle peamised vajadused ja võimalused. Velomarketis seadistame Sinu uue või olemasoleva ratta just nii, nagu on Sulle sel kevadsuvel vaja!

Kui sa ei tea, milline lisavarustus võiks just Sinu rattasõitude ja elustiiliga sobida, tule julgelt nõustamisele ja vaata võimalusi oma silmaga üle. Meie pood on avatud ja poodlemine ise turvaline – hoiame distantsi, desinfitseerimine pindu pidevalt ja lubame poodi korraga vaid piiratud arvu külastajaid.

Alustame turvalisusest

Leia õige tuli taha ja ette!
Leia õige tuli taha ja ette!

Kõigepealt tuleb ratas varustada kõige sellega, mis teeb sõidud turvaliseks. Loe ka seda lugu: Armasta ja hoia oma aju! Velomarketi kiivrivalik on uhke ja lähtub stiilide paljususest – kõik meie kiivrid on turvalised ja vastavad standardile, aga samas leiad endale kindlasti isikupärase.

Iga korralik ratas peab olema varustatud ka tuledega. Kuigi meie suved on sumedalt valged, aitavad taga- ja esituled muuta rattasõitja liikluses teistele nähtavaks. Ja ärgem unustagem, et augustis saabub pilkane pimedus alati ootamatult. Kes meist ikka tahaks metsateele või pimedasse parki rattaga lõksu jääda. Muuda end nähtavaks esimesest sõidust alates!

Kanna kaasas kõike vajalikku!

Kuigi paljud meist sõidavad rattaga vaid selleks, et nautida liikumist, viibida värskes õhus ja anda kehale füüsilist koormust, on suur osa sõitudest ka tegusalt töised või lähtuvad vajadusest toimetada ennast ja kaupa ühest linnaotsast teise.

Turvalise sõidu tagamiseks tuleb jook hoida spetsiaalses hoidikus.
Turvalise sõidu tagamiseks tuleb jook hoida spetsiaalses hoidikus.

 

Ka need, kes on teinud rattast töölesõidukaaslase, teavad, et alati on midagi, mis vajab kaasahaaramist ja seda ikka turvaliselt – nii, et hommikul kätte haaratud kuum kohv, tee pealt miilustatud pirukad või tööks oluline sülearvuti sõidu ajal kaduma ei läheks. Selleks pakume ratastele mitmeid erinevaid kotte, kanderaame ja korve. Ka veepudel võiks alati rattasõidul kaasas olla!

Et endast teistele liiklejatele märku anda, tuleb ratas varustada sobiva ja käele mugava kellaga. Sellisega, mis õigel hetkel sinu tulekust teada andes till-till või tuut-tuut teeb. See on eriti oluline, kui sõita teepervel või kergliiklusteel, kus jalutavad ka teised.

Kui soovid oma rattasõiduandmeid täpsemalt jälgida, varusta oma ratas kompuutriga. Kui sõidad ihti, rohkem kui lihtsalt tööle ja tagasi ning teed pikemaid vahemaid, on hea plaan hoida ligi ka rattapump.

Lukku ei ole ebamugav kaasas kanda, kui selle koos spetsiaalse hoidikuga ratta külge lisad.
Lukku ei ole ebamugav kaasas kanda, kui selle koos spetsiaalse hoidikuga ratta külge lisad.

Tark oleks oma sõber ratas varustada ka luku või turvatrossiga, et see ka peale meeldivaid külastusi, põikeid poodi ja tegusat päeva töö juures sind ootamas oleks.

Kui sa ei sõida üksi, vaid võtad pisemad pereliikmed vahel endaga kaasa, leia ka sobiv lapsetool.

Aktiivse velosõbrana hoida kodus ka vajalikud hooldusvahendid, et rattaketid oleksid õlitatud, ühendused timmitud ja ratas alati puhas ning sõidukindel. Kui vajad abi ratta komplekteerimisel või suurema hooldusega, võta julgelt ühendust! Teeme korda ja anname nõu pealekauba.

Vaata skeeme: ratas vali õige suurusega ja lähtudes oma peamisest sõidueesmärgiks

Ratas viib ja toob sind täpselt nii, nagu on sulle vaja!

Sobiva suurusega ratast on lihtne valida – kontaktivabalt ja seitse päeva nädalas Velomarketist

Millest saab alguse endale uue ratta valimine? Alustuseks mõtle oma järgmistele tulevastele olulistele sõitudele ja langeta otsus nende põhjal – kas vajad klassikalist linnaratast, maanteeratast või pigem ratast spordi tegemiseks ja maastikel sõitmiseks? Sotsiaalse distantsi ja liikumispiirangute perioodil on oluline viibida jätkuvalt värskes õhus ja seda turvaliselt, samas unustamata keha loomulikku vajadust ehk liikumist.

Linnaratas aitab sul säästa aega, päästab autosõidust ja ühistranspordist ning lisab vabadust, liikudes ühest kohast teise ja viies sind vabal ajal samas ka toredatele avastusretkedele loodusesse. Sportratta omanikuna on sinu elustiiliks ratta seltsis pigem sportlikke väljakutseid püüda. Esimesel puhul on oluline jõuda sihtpunkti kiiresti, turvaliselt ja endale sobivat teed valides. Teisel puhul saab määravamaks pigem ettevõetud distants ja sõidukeskkond ning pingutus. Igal juhul on olemas just Sulle sobiv ja Sinu vajadustega arvestav rattamudel. Aitame selle sul üles leida.

Küsi julgelt nõu!

Kui oled valikut langetamas, oleme sulle pakutavaga tutvumiseks loonud mitmeid turvalisi, kontaktivabu võimalusi. Tutvu kõigi saada olevate rattamudelite ja funktsionaalsustega ning küsi asjatundjalt nõu virtuaalselt kas video vahendusel, e-poes või kahte ostuviisi omavahel kombineerides.

Kui soovid müügis olevad rattad ikkagi ise poes üle vaadata, broneeri endale Velomarketi individuaalne poekülastus sulle sobivaks ajaks iga päev kuni kella 21ni ja nii, et poes ei viibi samal ajal teisi kliente. Kõik need lahendused annavad sulle võimaluse leida endale sobivaim kaherattaline kaaslane kontaktivabalt ja sotsiaalse distantsi nõudeid järgides.

Sinu uus ratas peab sinuga klappima nii suuruselt, funktsionaalsuselt kui ka stiililt. Tallinnas võid tellida eelvaliku tulemusena silma jäänud rattad proovisõiduks ka koduhoovi või -tänavale. Nii saad ise järele proovida, et valida seejärel tähelepanu köitnud mudelitest sulle sobivaima.

Soovitame kasutada pakutud võimalusi ratastega tutvumiseks ja oma ala asjatundjatelt nõu küsimiseks enne ratta soetamist. Kui aga teed ostu e-poest ja selle kohale saabudes selgub, et ratta suurus ikkagi ei sobi, vahetame kriisi ajal ratta sobiva vastu välja tasuta.

Enne ratta soetamist veendu, et oled arvestanud kõikide sinu rattasõitudeks vajalike tingimustega ja leidnud just sobiva suuruse ja funktsionaalsusega stiilse mudeli.

Õige suurusega ratas

Klassikalise linnaratta puhul pole mõõdustik nii kriitiline kui sportlikemate mudelite puhul, sest lenksu kõrgust ja asendit saab laias ulatuses mugavalt ning kiirelt reguleerida. Linnarataste raami suuruse tabeleid tootjad enamasti ei väljasta aga need sarnanevad pigem maastikuratta raamisuurusele. Maanteerataste ja hübriidide mõõdud on veidi suuremad.

Klassikalise linnaratta puhul pole mõõdustik nii kriitiline kui sportlikemate mudelite puhul.

Samas kui Sinu eesmärgiks on hoopis füüsiline koormus ja sportlikud eesmärgid siis on soovitatav õiges mõõdus jalgratta leidmise nimel rohkem vaeva näha! Milline ratas sobib mulle spordi tegemiseks? Et sul oleks alati mugav ratta selga hüpata ja turvaliselt sõita nii, et ratas on hästi juhitav ja toetaks sinu loomulikku kehahoiakut ega tekitaks lihaspingeid või liigset füüsilist koormust näiteks luudele, tuleb arvestada selliste näitajatega nagu rattaraami ja sadulatoru kõrgus, lenksu kaugus, rataste vahekaugus jpm.

Kõige olulisemad jalgratta raami mõõdud on toodud allpool toodud joonisel.

Mis on mis rattal?
Mis on mis rattal?

 

Meie toodud tabelite põhjal leiad endale sobivaima rattasuuruse teades vaid paari olulist enda keha mõõtu. Kui tabeli järgi arvutades satud n-ö piiripeale, võta pigem väiksem ratas, sest siis on sõit mugavam. Lapsele ratta valimiseks vaata ratta suuruste infot allpool.

Maastikuratta õige suurus

Maastikurataste valimisest ja endale õige suurusega ratta leidmisest saad pikemalt lugeda siit. Õige suurusega maastikuratas (ehk õige suurusega valitud rattaraam) on hästi juhitav ja viib sind avastusretkedele sõltumata pinnasest, tõusudest ja langustest rajal. Ratas peab igal juhul sobituma Sinu keha ja sõidustiiliga, ükskõik millise nimega ratta sa otsustad lõpuks valida. Enne ostu tee proovisõitu ja küsi nõu!

Maastikuratta mõõtude tabel.
Maastikuratta mõõtude tabel.

 

Maanteeratta õige suurus

NB! Maanteerattaga sarnases mõõdustikus on ka fixied, gravel-tüüpi jalgrattad ning hübriidrattad.

Linnaratastel on üldjuhul võimalik lenksu ja istme kõrgust ning asendit võimalik enda haarde ja mugava kehahoiaku järgi muuta.
Linnaratastel on üldjuhul võimalik lenksu ja istme kõrgust ning asendit võimalik enda haarde ja mugava kehahoiaku järgi muuta.

 

Kui soovid oma huvidest ja vajadustest ning sõidustiilist lähtudes teha põhjalikumat eeltööd maanteeratta valikul, soovitame lugeda näiteks seda blogipostitust. Mõistes põhjalikumalt ratta geomeetriat, annab see Sulle aimu, milline ratas pakub parimat sõidumugavust ja ergonoomsust, lähtudes sinu kehast ja sõitude stiilist. Alati võid sel teemal nõu saamiseks pöörduda ka meie meeskonna poole, näiteks võid broneerida endale poe videokülastuse. Nii saab meie spetsialist näidata sulle eri mudeleid ja vastata kohe ka Sinu küsimustele.

Maanterattad ja gravel-tüüpi rataste mõõtudest saad juurde lugeda pikemalt ka sellest ingliskeelsest artilist. Mida sõidurohkem on Sinu igapäevane elustiil, seda olulisem on leida endale just Sinu kehale sobiv ideaalsete mõõtudega ja funktsionaalsustega ratas.

Ratta õige suurus tagab efektiivse sõidustiili, aitab vältida sinu füüsilise keha ebaproportsionaalset koormamist ja kõrgendab sõidunaudingut tervikuna.

Kui oled valinud enda kehale vastava õige suurusega rattaraami, saad vajadusel ja sõidustiili lihvides teha juba ka vajalikku tuunimist rattaosadele. Muuta saad näiteks istme kõrgust ja nurka või lenksu kõrgust parema juhitavuse tagamiseks ka keeruliste radade sportlikuks läbimiseks. Kui sul on õigetes mõõtmetes rattaraam, saad oma sõiduharjumuste muutudes vahetada välja ka eri komponente nii nagu vaja.

Ratast ostes küsi julgesti nõu, räägi oma sõidu eesmärkidest ja väljakutsetest ning kasuta proovisõidu võimalust kas rattapoe lähedal pargis või oma kodutänaval – vaid 15 eurose teenustasu eest toome sulle huvipakkuvad rattad Tallinna piires koju proovida.

Kui sinu huviks on parandada sportlikke võimeid ja otsid sportratast, siis on õiges mõõdus ratta valimine juba kraadi võrra keerulisem, sest lähtub sinu spetsiifilistest väljakutsetest, maastikest, kiirustest ja distantsidest. Nii saad olla spordis efektiivse ja tulemuslikum, vältides samas vigastusi.

Ratas lapsele

Lasteratta suurused.
Lasteratta suurused.

Kuidas valida lapsele jalgratast?

Armasta ja hoia oma aju: õigesti valitud kiiver kaitseb korraga kahjustuste eest nii pead kui sinu isikupärast stiili

VELOStiil: milline kiiver on sinu lemmik?

Kiivri kõige olulisem funktsioon on kaitsta mistahes ootamatu õnnetuse või kukkumise korral sinu pead kahjustuste eest. Enne ratta selga istumist ja liiklusesse või avastusretkele suundumist tuleb alati kiiver pähe panna. Näita eeskuju ja selgita kiivri vajalikkust varakult ka oma lastele, et neil tekiks loomulik harjumus oma pead kaitsta. Enne, kui edasi loed, vali oma lemmik-kiiver selleks hooajaks – hääleta!

Kiiver ei pea olema tumedates toonides ja igav, vaid võib olla hoopis läikiv ja isikupärane.
Kiiver ei pea olema tumedates toonides ja igav, vaid võib olla hoopis läikiv ja isikupärane.

Lepime kohe kokku, et pole olemas sellist „turvalist“ sõitu, et käin korra ära, las see kiiver olla. Kiiver kaitseb ootamatute õnnetuste korral sind vaid siis, kui kannad kiivrit iga kord, kui rattaga liigud, sõltumata tempost, teest või sihtpunktist.

Kiivreid võib kapis olla muidugi mitu, et vastavalt riietusele ja sinu isikupärasele stiilile kasutada just hetkel sobituvat. See suurendab ka kiivri kasutamise tõenäosust, sest näiteks sõbra sünnipäevale uhkes kleidis sõites on vaid väga sportliku ilmega kiivri omanikuna lihtne mõelda, et „ma praegu ei pane, sest see kiiver ei sobi“. Stiilseid kiivreid on valikus kümneid – leia endale sobiv!

Velomarketi kiivrivalik katab mõlemad sinu vajadused korraga – kõik meie kiivrid pakuvad maksimaalset turvalisust, aga ka stiili.

 

HÄÄLETA! Sina, tulevane kaanestaar, otsustad Velomarketi kiivrivaliku üle! Vaata siia ja mängi kaasa, sest pea-auhinnaks on kolm stiilset ja turvalist kiivrit ning kaanestaarile muidugi moodne linnaratas! Kõik linnarattapoe Velomarketi valikus pakutavad kiivrid vastavat rahvusvaheliselt kehtestatud nõuetele, nii et järgmist lemmik-kiivrit valides võid olla julge ja vaba. Vali oma lemmik-kiiver!

 

Peas logisevast kiivrist abi pole

Ei olegi suurt vahet, kust otsast asud uut kiivrit valima – kas lähtud stiilist, väljanägemisest, värvieelistustest, mustrist või tootjast. Eelkõige on kiivri eesmärgiks pakkuda kaitset sinu ajule, koljule ja peanahale ning peab seetõttu olema sinu pea jaoks sobivas mõõdus.

Kiiver peab istuma pähe valatult, mitte logisema. Liiga väike ja liiga suur kiiver ei täida oma peamist eesmärgi – sinu pea kaitsmist maksimaalselt igal rattasõidul.

Kiivriga käivad kaasas kaks olulist elementi – pehmenduspadjakesed ja rihmad. Kui kiiver oma suuruselt sobib pähe, aga loksub veidi, saab täiendavate pehmenduspadjakeste abil kiivri ideaalselt fikseerida. Ära pane sõidu ajaks kiivrit niisama pähe, vaid kindlasti kinnita see lõuaaluste rihmadega.

Ohud, mis meid rattasõidul varitsevad, on väga erinevad, lähtuvad valitud teekonnast, sõidustiilist ja ootamatustest, mistõttu kaitseb kiiver meid ainult siis, kui ta on korrektselt pähe kinnitatud igaks sõiduks. Kiivrist ei ole kasu, kui ta näiteks ootamatu pidurdamise tagajärjel enne kukkumist hooga peast lendab.

Tutvu kiivrivalikuga Velomarketi poes kohapeal, video vahendusel või veebipoes velomarket.ee!
Tutvu kiivrivalikuga Velomarketi poes kohapeal, video vahendusel või veebipoes velomarket.ee!

Kiivri kandmine ei anna supervõimeid!

Maailmas on tehtud uuringuid, mis on viidanud, et kiivriga sõitjad kipuvad valima ohtlikuma sõidustiili. Seetõttu tasub meeles pidada, et kiiver ei aita parandada sõiduoskusi ega anna sõitjale supervõimeid. Kiivri ainus roll on kaitsta pead põrutuste ja vigastuste eest ootamatute õnnetuse korral.

Mida kiivri kandmine küll anda võib, on tähelepanu tänavail. Ära siis sõites lase oma tähelepanul hajuda ja hoia fookus ikka turvalisel sõidustiilil ja teel.

 

Millistel juhtudel kiiver kaitseb?

  • Linnas liikudes sõidad kogemata vastu äärekivi, üle maha kukkunud puuoksa või satud muu takistuse otsa (kivi, maha visatud prügi vms), mille olemasolu sa ei märganud ja kukud.
  • Metsas sõites võid saada ootamatult tabamuse puuoksalt.
  • Satud liiklusavariisse teise jalgratturi, jalakäija või autoga ja kukud.
  • Rattal tekib sõidu ajal tehniline rike ja kaotad juhitavuse ning kukud.
  • Mõni muu ootamatu sündmus, mis su tähelepanu ja jalgratta juhtimisvõimet sõidu ajal ootamatult mõjutab ja põhjustab tasakaaluhäire või kukkumise.
Otsime kaanestaari! Vabadus nautida tähelepanu.
Otsime kaanestaari! Vabadus nautida tähelepanu.

Kalamaja rattapood võimaldab sul ihuüksi šopata

Ära vaata läbi akna, tule julgelt sisse! Aga broneeri enne aeg, kui soovid kontaktivabalt ostelda.

Kontaktivaba rattapood Kalamajas: tänasest võid teha kõik rattaostu ja -hooldusega seotud toimingud teistega kokku puutumata

 

Värskes õhus liikumine teistest eemal on jätkuvalt vajalik neile linlastele, kes pole haigestunud ja soovivad hoida end füüsiliselt ja vaimult tervena ning viirustest vabana. Linnarattapood Velomarket alustas tänasest Kalamajas seetõttu täiesti kontaktivaba teenindust, mis tähendab nii rattavalikuga kohapeal tutvumist, ostmist kui ka rattahooldust teiste klientide ja teenindava personaliga kokku puutumata.

 

Rattapood vaid sulle, ihuüksi!
Rattapood vaid sulle, ihuüksi!

Sinu isiklik rattapood – ostle nagu staar!

Kui soovid Velomarketi rattavalikuga Tööstuse 43 salongis kontaktivabalt tutvuda, tuleb sul selleks eelnevalt broneerida sobiv aeg (tel 508 3309). Nii saame veenduda, et sellel ajal ei ole poes teisi kliente, pood on desinfitseeritud ja saad muretult ning teistega kokku puutumata vaadata koha peal välja pandud rattaid ja lisavarustust.

„Oleme ettevõttena koguaeg olnud jätkusuutliku ja kogukonnast hooliva ettevõtluse pooldajad ja juurutajad. Praeguses olukorras on ülioluline, et inimesed liiguks jätkuvalt värskes õhus ja tugevdaks piirangute valguses oma tervist ja vaimu,“ selgitas pere-ettevõtte poejuht Edit Kauts. „Kui on ratast ikka vaja osta või hooldada, pakume selleks parima võimaliku viisi hetkeolukorras. Samas annab see võimaluse segamatult ratastega tutvuda ja mõtiskleda valikute üle.“

Poes kaubaga tutvudes on sinuga saalis koos vaid üks müügispetsialist ja kõik salongis esitletud rattad on peale proovisõitude tegemist desinfitseeritud. „Pakume mugandatud teenust, kuna mõistame, et rattapoes kohapeal käimine ja ihaldatud ratta proovimine on teinekord siiski vajalikud – ratas peab olema siiski käe all mugav ja vastama sõitja kõikidele vajadustele,“ selgitas Kauts.

Ostu eest tasumiseks on pangaterminal iga kliendi järel desinfitseeritud ja teenindaja hoiab mõistlikku distantsi.

 

Võta aega šoppamiseks ja valikute kaalumiseks.
Võta aega šoppamiseks ja valikute kaalumiseks.

Telli kaup postiga koju kontaktivabalt samaks päevaks

Kui tead täpselt, millist ratast soovid, vali see välja Velomarketi e-poest ja märgi ostu kinnitades kontaktivaba kohaletoimetamine samaks päevaks.

Kuller toob uue, desinfitseeritud ratta ukse taha või sinna, kuhu oled selle palunud toimetada (ligipääsetav, turvaline koht sinu kodu ligidal), helistab ja ootab seni autos, kuni oled ratta vastu võtnud ja seda kinnitanud. Sellisel viisil saab rattaid osta e-poest samal päeval kohaletoimetamisega Tallinnas ja 20 km raadiuses sellest.

 

Kontaktivaba hoolduse korral ei puutu sa kellegagi kokku ning sinu ratas on peale remonti ja enne üleandmist desinfitseeritud.
Kontaktivaba hoolduse korral ei puutu sa kellegagi kokku ning sinu ratas on peale remonti ja enne üleandmist desinfitseeritud.

Kontaktivaba rattahoolduse tellimine

Kui soovid oma ratta tuua hooldusesse, tuleb kõigepealt Velomarketi hooldusteenindusega kokku leppida (tel 5301 8568, e-post info@velomarket.ee), milliseid töid on vaja teha. Hooldustöötaja registreerib töö, annab sulle tellimuse numbri ja lepite kokku ratta kohaletoimetamise aja.

Ratast tuues jäta hooldust vajav ratas Velomarketi ukse taha ning helista hooldustöötajale, et oled kohal. Võid ise lahkuda – hooldustöötaja on kursis, et saabusid ja tuleb koheselt peale sinu lahkumist ning võtab ratta töösse.

Kui ratas on korras, saadab ta sinu e-mailile arve ning lepib kokku ratta üleandmise aja. Tagastamine toimub samamoodi – kui oled Velomarketi ees, helistad hooldustöötajale ning ta tuleb toob ratta välja. Käsi pole vaja suruda, piisab heakskiitvast noogutusest.

Kõik hoolduses või remondis olnud rattad desinfitseeritakse enne kliendile tagastamist – topeltdesinfitseerimine tehakse käepidemetele ja sadulale ning hooldatud ratast üle andes kannab tehnik puhtaid kindaid.

Tasumine hooldustöö eest käib pangaülekandega. Kontaktivaba teenindamise puhul pole kaardimaksete teostamine võimalik.