Arkus & Romet

Sissejuhatus

Arkus Romet Logo

Jalgrattatootja Arkus & Romet Group on üks Poola ja kogu Euroopa suurimaid jalgrattatootjaid. Ettevõte alustas 1991 aastal “Arkus” brändi all väikese jalgrattakaubanduse ettevõttena ning omandas hiljem juba palju tuntuma “Romet” kaubamärgi koos selle tehastega. Arkus & Romet Grupp toodab nii jalgrattaid, elektrijalgrattaid, mopeede kui mootorrattaid. Ettevõte omab tugevat arendusüksust ja on üks jalgrattatööstuse teenäitajaid Poolas. Grupi peamised tootmisüksused paiknevad kolmes Poola linnas: Podgrodzie, Jastrow ja Kowalewo.

Ajalugu

 

„Romet“ jalgrattad, mopeedid ja mootorrattad on teeninud mitmeid generatsioone poolakaid viimase 65 aasta jooksul, kuid tuntuks on nimi saanud ka väljaspool tootjamaad üle terve Euroopa, eriti Saksamaal ning Hollandis.

1945/1946 aastail oli Poolas ligikaudu 1,2 millionit jalgratast, mis tähendab, et iga 23 elaniku kohta tuli vaid üks jalgratas.  Ühendatud Rattatootjate (United Bicycle Manufacturers) tootmisüksuste loomine aastal 1948 põhjsutas aga jalgrattakasutuse hüppelise suurenemise järgnevatel aastatel. Kompanii arenes hoolimata toorainepuudusest ja piiratud tööjõust hoogsalt ning selle kaubamärk „Romet“ loodi ettevõtte 11-nda tootmisüksuse jaoks aastal 1971. Rometi tehases töötas esialgu 450 inimest ning seal toodeti 220.000 jalgratast aastas.

1977 aastaks oli Romet tootnud miljon jalgratast. 1980 aastaks – kaks miljonit.

Tänapäev

2017-2018 rattahooajal on Arkus & Romet Group jätkuvalt keskendunud jalgrataste puhul moodsatele lahendustele ja maailmatrendidele. Rometi rattad kombineerivad unikaalset Euroopa disaini, jäädes samas hinnaklassiltl mõistlikuks. Tehnilised arendused, koostöö maailma tuntuimate varuosade- ning lisavarustusetootjatega on kindlustanud Rometi rataste populaarsuse ja Euroopa suurimatel jalgrattamessidel. Eriti pälvis tähelepanu Rometi elektrijalgrataste väljapanek – Romet 4E elektrijalgrattad on kinnitus tähelepanuväärsetest arengutest ka selles valdkonnas.

Peamised mudelid

Arkus ja Romet tootevalik on äärmiselt lai ulatudes mitmesaja jalgrattani. Esindatud on kõik peamised jalgrattaliigid – maastikurattad, hübriidrattad, linnarattad, elektrirattad ja lasterattad. Arkus ja Romet on eelkõige keskendunud igapäevasõiduks sobilike linna-, hübriid ja maastikujalgrataste pakkumisele. Samas on tootevalikus ka tipptasemel süsinikraamiga maastiku ja maanteejalgrattad.

2018 aastal on suur rõhk pandud nn gravel seeria maastiku ratastele.

NB! Kõikidele esikorvita linnaratastele saab vajadusel koha peal ette paigaldada ka sobivas värvitoonis ja suuruses jalgratta korvi.

Velomarketi jalgrattapood pakub kohapeal Arkus ja Rometi valikust järgmisi mudeleid:

Romet Cameo
Romet Cameo

Linnarattad
Romet Cameo – madalmaade stiilne naiste jalgratas
Romet Mikste – retro sport siilis väga kerge, vaid 14,1 kg kaaluv naisteratas
Romet Pop Art – kerge alumiiniumraamiga naiste linnaratas
Romet Moderne – kerge alumiiniumraamiga, eriti mugav naiste linnaratas, komplektis sadula amortisaator
Romet Orion – stiilne klassikaline jalgrattas meestele
Romet Sonata – segu klassikast ja kaasajast, stiilne kuuekäiguline naisteratas
Romet Vintage – Velomarketi 2017 aasta populaarseim mudel – kerge ja kaunis naiste linnaratas, mis tänu seitsmekäigulisele käiguvahetajale sobik ka kiiremaks sõiduks ja pikemateks rattamatkadeks
Romet Wigri – pikkade traditsioonidega kokkupandav jalgratas

Hübriidid (sobib sõitmiseks nii asfaltil kui kõvemal pinnasel)
Romet Orkan – hübriidratas nii naistele kui meestele, saadaval erineva varustustasemega

Maastikurattad
Romet Rambler – erineva tasemega maastikuratas nii harrastajale kui sõitmiseks kehvemal linnatäneval. Saadaval nii 26, 27,5 kui ka 29 tollisena ning erineva varustuse tasemega.
Romet Fit – heal tasemel jalgratas harrastajale, saadaval nii 26, 27,5 kui ka 29 tollisena

Romet Rambler Dirt 24
Romet Rambler Dirt 24

Laste ja noorte jalgrattad
Romet Rambler Dirt 24 – tehniliselt väga heal tasemel 24-tolliste ratastega maastikuratas, sobib 8-12 aastasele
Romet Panda – klassikaline türdukute jalgratas, saadaval erinevad värvitoonid, sobib 8-12 aastasele

Ülejäänud Arkus ja Rometi tootevalik on saadaval tellimisel. Soovi korral tutvu 2018 aasta kataloogiga.

Küsi lisa!